Nico’s Speelgoed, het bedrijf van Hiltje en Nico Ormeling

Nico’s Speelgoed, het bedrijf van Hiltje en Nico Ormeling

Hiltje en Nico Ormeling bouwden vanuit hun liefde voor speelgoed een onderneming die begon op rommelmarkten en inmiddels winkel én webshop heeft in Franeker.

Leestijd: dit artikel lees je in ongeveer 6 minuten.

Van rommelmarkt naar een eigen speelgoedwinkel

Nico’s Speelgoed is het bedrijf van Hiltje en Nico Ormeling. Hun onderneming begon niet met een winkelpand of een groot uitgewerkt ondernemingsplan, maar op rommelmarkten. Nadat ze hun eigen zolder hadden opgeruimd en spullen van vrienden hadden gekregen om te verkopen, ontdekten ze hoeveel plezier ze beleefden aan het contact met klanten.

In 2017 kregen ze de mogelijkheid om een partij nieuw speelgoed in te kopen. Dat bleek een belangrijk moment. Vanaf dat moment ontstond het idee voor Nico’s Speelgoed en begonnen Hiltje en Nico zich steeds meer op speelgoed te richten. Vooral het contact met kinderen vonden ze leuk. De verkoop op markten gaf hen de mogelijkheid om verschillende producten uit te proberen en ervaring op te doen met de branche.

Een aantal jaren later groeide de wens om een eigen winkel te beginnen. De stap naar een winkel kwam uiteindelijk in een periode waarin markten en braderieën door de coronacrisis stil kwamen te liggen. Waar ze normaal gesproken met hun speelgoedkraam door verschillende plaatsen trokken, viel die manier van verkopen ineens grotendeels weg. Dat maakte duidelijk hoe aantrekkelijk een vaste winkel kon zijn.

1 / 6

Een winkel in Franeker

Inmiddels is Nico’s Speelgoed gevestigd aan de Dijkstraat 22 in Franeker. Daarmee is de onderneming veranderd van een bedrijf dat sterk afhankelijk was van markten en evenementen naar een combinatie van fysieke winkelverkoop en online verkoop.

Die ontwikkeling heeft ook voordelen voor het assortiment. Op een markt moet je voortdurend keuzes maken over wat je meeneemt. Een kraam heeft immers maar beperkte ruimte en het aanbod kan bovendien sterk afhankelijk zijn van het seizoen. In een winkel is veel meer ruimte om verschillende soorten speelgoed aan te bieden.

Het assortiment van Nico’s Speelgoed is inmiddels breed. Klanten kunnen er onder meer terecht voor poppen, bouwsets, puzzels, spellen, buitenspeelgoed en feestartikelen. Ook bekende speelgoedmerken zoals LEGO, DUPLO en Playmobil maken deel uit van het aanbod. Daarnaast zijn er verschillende themacategorieën, waaronder auto's, paarden en veulens, buitenspeelgoed en feestartikelen.

Van winkel naar winkel én webshop

Naast de fysieke winkel heeft Nico’s Speelgoed inmiddels ook een webshop. Daarmee is het bereik van Hiltje en Nico niet meer beperkt tot klanten die toevallig in Franeker komen winkelen. Ook online kunnen klanten speelgoed, spellen en andere producten bekijken en bestellen.

Het online assortiment bevat onder meer bekende spellen en familiespellen. Zo zijn er verschillende spellen van 999 Games te vinden, waaronder Catan, Carcassonne, Regenwormen, Keer op Keer en Clever. Ook voor jongere spelers is er een ruime keuze, met bijvoorbeeld Junior-uitvoeringen van bekende spellen.

De combinatie van een winkel en webshop vraagt tegelijkertijd om een andere manier van werken. Online klanten verwachten duidelijke informatie en een snelle afhandeling, terwijl bezoekers in de winkel juist waarde hechten aan persoonlijk contact en advies. Voor Hiltje en Nico blijft dat persoonlijke contact een belangrijk onderdeel van hun onderneming.

Dit en meer in onze nieuwsbrief

Een onderneming die met hen is meegegroeid

Wat begon met het verkopen van spullen op rommelmarkten is in de loop van de jaren uitgegroeid tot een gespecialiseerde speelgoedonderneming. Die groei heeft niet alleen te maken met het assortiment, maar ook met het steeds beter leren kennen van de klanten.

Bij speelgoed draait het uiteindelijk om meer dan alleen een product verkopen. Een ouder zoekt bijvoorbeeld een cadeau voor een verjaardag, grootouders willen iets leuks voor hun kleinkinderen of een gezin zoekt een spel dat iedereen samen kan spelen. De keuze kan daardoor heel persoonlijk zijn. Meedenken over wat past bij een kind, leeftijd of gelegenheid hoort bij de service van Nico’s Speelgoed.

Ook voor mensen die juist een spel voor volwassenen zoeken, is er veel keuze. De webshop bevat bijvoorbeeld bord- en kaartspellen, familiespellen en verschillende varianten van bekende spellen.

Persoonlijk contact blijft belangrijk

Hoewel de onderneming tegenwoordig ook online actief is, blijft de fysieke winkel een belangrijk onderdeel van Nico’s Speelgoed. Klanten kunnen binnenlopen, rondkijken en vragen stellen. Hiltje en Nico kunnen vanuit hun ervaring met speelgoed en hun jarenlange verkoopervaring helpen bij het maken van een keuze.

Dat persoonlijke contact past ook bij de manier waarop hun onderneming ooit is ontstaan. Op de markten stonden ze rechtstreeks tussen de klanten. Juist de interactie met kinderen en ouders was een belangrijke reden om met speelgoed verder te gaan. Die menselijke kant van het ondernemerschap is ook in de winkel terug te vinden.

Van seizoensgebonden verkoop naar een breder aanbod

De stap van markt naar winkel betekende ook dat Hiltje en Nico minder afhankelijk zijn van het seizoen. Op markten zijn bepaalde producten vooral interessant in de zomer, zoals zwembanden en buitenspeelgoed. In een winkel kunnen verschillende productgroepen het hele jaar door naast elkaar worden aangeboden.

Dat zie je terug in het huidige assortiment. Naast speelgoed voor verschillende leeftijden zijn er puzzels, spellen en feestartikelen. Daardoor kunnen klanten er terecht voor uiteenlopende momenten: van een verjaardagscadeau tot een familiespel voor een avond thuis.

Ondernemen vanuit een passie voor speelgoed

De ontwikkeling van Nico’s Speelgoed laat zien hoe een onderneming soms stap voor stap ontstaat. Hiltje en Nico begonnen met het verkopen van tweedehands spullen, ontdekten vervolgens het plezier van speelgoedverkoop en kregen de kans om nieuwe partijen speelgoed in te kopen. Vanuit die ervaring ontstond steeds duidelijker een eigen onderneming.

De overstap naar een winkel was ooit een flinke beslissing. Een winkel betekent immers vaste lasten en de noodzaak om voldoende klanten naar de locatie te krijgen. Inmiddels heeft Nico’s Speelgoed een vaste plek in de Franeker binnenstad en combineert het bedrijf die fysieke aanwezigheid met online verkoop. De winkel aan de Dijkstraat 22 is volgens de huidige bedrijfsinformatie geopend van maandag tot en met zaterdag.

Voor Hiltje en Nico is daarmee een lang gekoesterde wens uitgekomen. Wat ooit begon met een kraam op een rommelmarkt is uitgegroeid tot een onderneming met een eigen winkel, een webshop en een assortiment dat zich richt op speelplezier voor jong en oud.

Meer informatie over Nico’s Speelgoed

www.nicosspeelgoed.nl

Dijkstraat 22, 8801 LV Franeker

info@nicosspeelgoed.nl

Openingstijden
Maandag: 13.00 - 17.00 uur
Dinsdag t/m vrijdag: 09.30 - 17.00 uur
Zaterdag: 09.30 - 17.00 uur
Zondag: gesloten

In de spotlight

Jouw onderneming ook in deze rubriek?

Met deze rubriek belichten we startende ondernemers en bedrijven ter inspiratie voor anderen. Ook met jouw bedrijf in deze rubriek? Meld je dan aan — wie weet sta jij de volgende keer prominent op onze website!

Meld je aan

← Naar het overzicht

Harold Engelen

Ik help horecaondernemers om meer grip, rust en rendement te creëren. Niet door harder te werken, maar door slimmer te ondernemen met structuur, inzicht en duidelijke keuzes.

Grada Grautman

Als adviseur help ik startende ondernemers hun administratie goed en begrijpelijk in te richten. Zo krijg jij vanaf het begin overzicht, rust en vertrouwen in je cijfers en belastingzaken.

John Kerster

Zichtbaar zijn is geen doel op zich. Het is het gevolg van een helder verhaal en content die klopt. Ik help ondernemers om dat verhaal scherp te krijgen en het zichtbaar te maken met video, LinkedIn en audio.

Robert Rademaker

Start je een bedrijf en wil je juridisch goed beginnen, zonder ingewikkeld gedoe of dure advocatentaal? Vanuit RR Legal help ik startende ondernemers met heldere, praktische juridische oplossingen die passen bij hoe jij onderneemt. Slim geregeld, zodat jij vooruit kunt.

Mirjam J. Kohl

Ik ben Mirjam J. Kohl van MORE Mirjam. Persoonlijk Assistent voor paardenmensen. Ik geef ondernemers en particulieren overzicht, structuur en rust in hun hoofd. Ik denk mee en bied praktische ondersteuning. Alles op basis van het principe ‘Less is More’.

Ramon Schelwald

Hey ondernemer! Ik ben Ramon en ik kan je helpen bij het organiseren van je zakelijke telefonie. Als startende ondernemer wil je professioneel overkomen, werk en privé gescheiden houden en je klanten altijd goed te woord staan, ook als je even niet bereikbaar bent.

1 / 6

← Naar het overzicht