Het aanvragen van een muzieklicentie

Het aanvragen van een muzieklicentie

Wanneer je als ondernemer muziek openbaar maakt voor klanten, bezoekers of medewerkers, is er meestal een muzieklicentie nodig. Deze wettelijke verplichting wordt uitgevoerd door BumaStemra (auteursrecht) en Sena (naburige rechten) in nauwe samenwerking met hun Service Centrum.

Deze collectieve beheersorganisaties zonder winstoogmerk vertegenwoordigen de makers van muziek en komen op voor de waarde van de door hen gemaakte muziek. Zo verbinden zij muziekmakers met muziekgebruikers. Zij betalen de geïncasseerde gelden zo snel mogelijk en tegen zo laag mogelijke kosten door aan alle rechthebbenden.

Je hebt een licentie nodig als:

  • de muziek hoorbaar is/wordt voor klanten en/of publiek in een openbare ruimte
  • de muziek hoorbaar is/wordt voor meer dan twee medewerkers
  • de muziek hoorbaar is/wordt voor klanten en/of publiek via een website/radio/tv
Hoe regel ik een muzieklicentie?

Het afsluiten van een licentie regel je binnen 5 minuten via www.mijnlicentie.nl. Na selectie van jouw branche en organisatie specificeer je het muziekgebruik. De kosten zijn direct zichtbaar.

De vijf meest gestelde vragen:

  • Waarom moet ik betalen? Bij wet is het vastgelegd dat muziekmakers een eerlijke vergoeding krijgen voor hun werk. Zo profiteert iedereen van hun creatieve werk!
  • Waar regel ik de licenties? Via www.mijnlicentie.nl sluit je deze eenvoudig in 5 minuten af. Het Service Centrum van BumaStemra en Sena helpt je daar graag bij.
  • Hoe betaal ik de licenties? De licenties worden per jaar afgesloten en automatisch geprolongeerd. Hiervoor ontvang je een factuur met duidelijk specificatie.
  • Kan ik ook korting krijgen? Iedereen die zijn licentie zelf online afsluit na het opstarten van zijn/haar bedrijf ontvangt een korting van 33,33% - mits de factuur binnen 30 dagen betaald wordt.
  • Hoe stop of wijzig ik de licenties? Na afsluiten van het de licentie krijg je een klantnummer, daarmee kun je de licentie eenvoudig online beheren op www.mijnlicentie.nl.

Bijdrage tekst door: Service Centrum BumaStemra en Sena

← Naar het overzicht

Roelof Veldhuizen

Je denkt na over de toekomst, maar weet niet precies wat je moet regelen. Vooral als zzp’er is het belangrijk om afspraken vast te leggen voor jezelf en je naasten.

Anita Lussenburg

Hallo! Mijn naam is Anita Lussenburg en dagelijks mag ik met veel enthousiasme startende ondernemers of aspirant starters begeleiden bij hun vraagstukken. Dat doe ik vanuit mijn rol als ondernemersadviseur bij StartersCentrum Limburg.

Lizanne Jakobs

Als startende ondernemer zit je vaak vol vragen. Wat moet je eerst doen? Hoe kom je aan klanten? Aan financiering? Hoe deel je je tijd in? En misschien ook nog wel hele specifieke vragen over wet0 en regelgeving of cash flow. Wat het ook is, bij Lizanne zit je goed.

Angélique Snippe

Ken je dat, je hebt een uniek idee, maar je weet niet waar je kunt beginnen. Je blijft maar zoeken en ziet door de bomen het bos niet meer. Stop maar met zoeken, ik, Angélique Snippe, help je bij alle onderdelen van het ondernemen. Je gaat je oriënteren en we brengen structuur en overzicht aan in je hoofd en bedrijf. Samen klaren we die klus.

Heske van Esch

Welkom! Ik ben Heske van Esch, jouw flow - en structuurstrateeg met een passie voor structuur en resultaat. Weg met chaos in je dag en de onzekerheid over de juiste stappen. Samen zorgen we voor een helder plan met gerichte acties, zodat jij haalbare doelen stelt en deze met vertrouwen bereikt.

Petra Venekamp

Welkom bij ConcreetAdvies! Ik ben Petra Venekamp, eigenaar van een gerenommeerd horeca-adviesbureau met meer dan 36 jaar ervaring in de gastvrijheidssector. Met mijn uitgebreide kennis van de nationale en internationale horecabranche, help ik ondernemers en overheden om hun horeca-activiteiten naar een hoger niveau te tillen.

1 / 6

← Naar het overzicht